Pracownia psychologiczna

  • A
    budynek
  • 0
    poziom
  • 118
    pokój
duża mapa szpitala >>

Psycholodzy kliniczni badają dzieci kierowane przez lekarzy wszystkich poradni znajdujących się na terenia Centrum Pediatrii oraz dzieci leżące na oddziałach szpitalnych od 4 miesiąca życia. Dzieci trafiają do pracowni z powodu trudności szkolnych, zaburzeń zachowania, zaburzeń neurorozwojowych, neurologicznych, zespołów bólowych, reakcji nerwicowych oraz reakcji somatycznych uwarunkowanych czynnikami psychospołecznymi.

Personel pracowni:

mgr Małgorzata Bujak    
Psycholog kliniczny, ukończyła wiele szkoleń w zakresie psychoterapii w nurcie ericksonowskim i psychodynamicznym. Korzysta z doświadczeń długoletniej pracy klinicznej w oddziale neurologii dziecięcej. W swej pracy wykorzystuje nowatorską metodę pracy z ciałem techniką Feldenkraisa.

dr nauk hum. Agnieszka Pasztak-Opiłka        
Psycholog kliniczny, specjalizuje się w diagnozie dzieci z zaburzeniami somatycznymi i psychosomatycznymi. Specjalizuje sie również w diagnozie zaburzeń neurorozwojowych u niemowląt już od 3 miesiąca życia oraz problemów w funkcjonowaniu dzieci starszych, z zaburzeniami neurologicznymi. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu terapii dzieci chorych somatycznie w nurcie ericksonowskim. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla personelu medycznego (lekarzy, pielęgniarek i położnych) z zakresu komunikacji z pacjentem, asertywności oraz technik radzenia sobie ze stresem. Jest członkiem Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekcji Psychologii Zdrowia.


Kontakt:
(32)720-77-00 wew. 119

Adres mailowy:    
m.bujak@centrum-pediatrii.com.pl
a.pasztak@centrum-pediatrii.com.pl